NUALLAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NUALLAN

NUALLAN
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Домът на Найкс
Зимната кула EmptyЧет Яну 30 2014, 19:11 by N'aix

» Me against the pandemonium
Зимната кула EmptyВто Яну 21 2014, 15:06 by N'aix

» Мъгливото мочурище
Зимната кула EmptyПон Яну 20 2014, 17:45 by Ryan

» Ала-бала-портокала...
Зимната кула EmptyПон Яну 20 2014, 17:11 by Кира Каге

» Другарче за РП
Зимната кула EmptyНед Яну 19 2014, 19:54 by Inari

» Кира Каге
Зимната кула EmptyНед Яну 19 2014, 11:36 by Кира Каге

» Малкото гробище
Зимната кула EmptyСъб Яну 18 2014, 22:04 by N'aix

» Дарк и Дайсуке
Зимната кула EmptyСъб Яну 18 2014, 17:24 by Гост

» Люси
Зимната кула EmptyПет Яну 17 2014, 16:47 by Ryan

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 42, на Нед Авг 13 2023, 02:51

 

 Зимната кула

Go down 
4 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Ninian Aislin
Земя
Земя
Ninian Aislin


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Зимната кула   Зимната кула EmptyПет Дек 20 2013, 17:13

Зимната кула TD-yq61JQGw
Върнете се в началото Go down
https://nuallan.bulgarianforum.net/
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyНед Дек 22 2013, 12:06

Нещастни и самотни времена настъпиха за враговете на Малик Омрон. Водният маг влачеше в ръката си опърпаните одежди, в които изстиваше мъртвото тяло на убития наемник. Прекалено много същества желаеха главата му, но той нямаше да се предаде толкова лесно. Главорезите, които изпращаха след него не бяха заплаха за живота му и той с лекота се отърваваше от тях.
Трудно постижимо бе да се изпрати някой, който да има силите да му се опълчи. Тук той бе буквално "в свои води", зимната кула го закриляше от неприятели, а и той не искаше да се отделя от островите, които вдъхваха живот в неговите най-нови средства. Съвсем наскоро Малик успя да придобие нов предмет, който укриваше с цената на живота си от всички останали. Точно това приспособление бе източник на новите му сили, а те изобщо не бяха за подценяване.

Малик изхвърли мъртвото тяло във водните недра и се обърна с лице към кулата. Изпитваше неистово желание да влезе вътре и да посрещне съдбата си, но сякаш нещо го задържаше на точно това място. Магия ли бе това? Или може би просто поредният главорез го е набелязал и всеки момент иска да му се хвърли? Малик не искаше да рискува, затова постави ръката си върху сребърния кинжал и го стисна силно. Искаше да реагира мигновенно, ако последва атака от някоя посока ...
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 10:06

Хава видя едър възрастен облечен в черно, който бе взел сребърен кинжал. Синекоското викна.
 - Какво правиш? - с голяма чаровна усмивка, която често я използваше с непознати. Хава бе стреснат от неуговия кинжал и се доближи предпазливо, тъй кото нямаше магия.
 - Кой си ти и какво търсиш на този стут? - любопитно го запита Хава, който сигна до тук по стъпките на брат си.
 Синекоското го огледа от главата до петите. Изведнъж Хава рязко се обърна и изпищя от някакъв убиец поне та ка му се стори, Хава се скри зад мъжа с надеждата да го спаси.
 Хава погледна настрани и видя някаква кула, в която можеби щеше да намери подслон и се затича натам докато мъжът се справяше с касапина. Хава мислеше да се върне да му помогне, но не бе сигурен. Той тешко въздъхна и се върна. Хава го хвана за крака, а непознатият го уби и Хава от страх изпищя да не направи същото и с него.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 10:13

Огромният воден мехур се спука и неприятеля падна мъртъв на земята. Малик свали ръцете си и прекъсна смъртоносното заклинание. Наемникът беше с изрисувана руна на ръката си, която му подсказа веднага от кое пълчище бе той. Погледът му се стрелна към детето, което бе до него. Изглежда то се бе появило в най-неподходящия момент. Нямаше какво да стори освен да го защити в тази ситуация.
Но момчето бе воден маг и това беше важна предпоставка също. Малик прибра кинжала в ножницата и се приближи бавно към него, не искаше да го стряска.
"В безопасност си, не се стряскай" - Малик ходеше към него с благородно изражение на лицето.
"Ти си също владетел на водната стихия, не се страхувай от мен"
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 10:28

- Не не съм. аз съм владетел на въздуха. - изясни Хава.
 - И името ми означава въздух. - каза съмоуверено и благородно синекоското. Неговата коса блестеше на снега и той се усмихна.
 - Ти влаееш водна стихия такали? - зададе въпрос на мъжа.
 - Как ти е името? - попита синекосото момче. Хава го дръпна за ръкава и посочи огромната кула, която влизаше в облаците. Хава се запъти към нея заедно с едрия набит мъж и Хава го помоли да му разкаже за себе си. Хава започна да задава въпроси към него.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 10:33

"Въздух? Водата би била по-подходяща за силен дух като теб, млади магьоснико" - отвърна му Малик, докато момчето го хвана за ръката.
"Аз съм Малик Омрон, воден маг и пътешественик с лоша репутация." - отговороът му не бе много подробен, но беше достатъчно за момента.
"Бил ли си при Оракула? Може да не съм от твоята стихия, но криеш някаква дарба." - очите на Малик се стрелнаха към момчето.
"Каква е тайната ти?"
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 10:51

- Не не съм бил, аз съм обикновен магьосник, който търси брат си. Ти виждал ли си го, казва се Хоулел Рен. - Попита Хава.
 Хава съмууверено зояви, че Малик му харесва и е добър човек.
 Докато вървяха Хава уплашен го попита дали е убиец с добро сърце. Хава през целия път вървя усмихнат. Хава забележи, че всички го мразят, но тогова, защо едно синекосо дете го харесва? Хава по това прес целия този път, който изминаха. По едно време Хава започна да се закача с Малик, за да го разучи.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 10:58

При споменаването на Хоулел Рен Малик изтръпна. Ако това наистина бе малкия брат на магьосника Хоул, значи това бе може би най-ценния заложник, който някой в Нуаллан можеше да притежава. Но би било прекалено унизително да взима за заложник това малко дете, Малик знаеше, че не бива да си навлича гнева на магове от ранга на Хоул.
- Не, не съм го виждал скоро, съжалявам. - отвърна Малик.
Това бе самата истина, Малик нямаше как да излъже. Вероятно Хоул бе създал някаква защита около Хава, защото не би било изобщо мъдро да пуснеш това дете на свобода без някаква магическа защита. Но Малик не можеше да усети нищо. Вероятно стихията на въздуха е по-добра в пазенето на тайни.

- Не съм зъл убиец, но убивам, за да се спася. В случаят спасих и теб, затова без повече въпроси. Трябва да се скрием в кулата.

Докато въряха към голямата врата, която бе отворена за тях, Малик не спираше да се пита как така се стигна до този безкраен късмет днес.
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 11:17

Хава се растрой, че атново не намери брат си, но нищо. Хава се притесняваше да не загине, защото Малик спираше. Като пристигнаха пред портите на кулата, Хава отвори тихо и внимателно огромните порти на кулата. Синекоското влезе и седна да си почине, зощото беше много уморен от дългия път. Хава отново заговори Малик със страх да не го убие.
 - Честоли патуваш Малик? - излюбопитства Хава пред Малик.
 Хава му се виждаше странен Малик.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 11:25

- През по-голямата част от времето пътувам, не се задържам много на едно място, Хава.

Малик се приближи към един от по-големите прозорци и го отвори. Погледна настрани към близкия съд, който бе пълен с лед и се усмихна. С едно бързо движение Малик извади кинжала и го заби в ледните блокове. Със свободната си ръка той очерта някаква фигура във въздуха, което накара ледовете да се превърнах в огромни водни мехури, които излетяха през отворения прозорец.
Малик прибра кинжала и затвори прозореца след това и се обърна към момчето.
- Изпратих съобщение към Хоул, така ще може да те намери
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 12:28

Той искрено блалодари на Малик. Вечерта Хава огладня и попита.
 - Какво ще има за вечерия? - Хава не бе ял откакто тръгна да търси брат си - тоест две седмици. Пиеше вода от замърсените езера. Хава бе много изтощтен от всичко това. Младока гледаше с жални очи и си мислеше какво ще му доде Малик кото се върне от раследването на кулата.
 Хава реши да види къде е само да му каже, че е много гладен. Затича се по стълбите на кулата.
 Докато търсеше големия магьосник из кулата.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 12:39

- Вечеря? Ами, да видим.

Малик отново реши да изпробва част от способностите си, за да може да удовлетвори нуждите на Хава. С един размах на ръката той превърна леда в сладолед и махна на Хава да дойде насам.
- Само ванилов сладолед има, но би трябвало да ти стигне. Добре, че е в купа, иначе не бих го ял.
Малик се усмихна на детето, след което се обърна и се загледа в далечината. Дали Хоул е приел съобщението му?
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 13:18

 Хава се наяде и остави половината на  Малик. Хава нзнаеше кога е ял.
 - как си? - разтревожен го попита Хава, защото Малик беше много расеян тази вечер. Той чакаше нещо от някой и Хава се тревожеше какво да прави сега? Хава реши да го позанимава.
 - Ти не знаеш нищо за мен. Сега ще научиш. Аз съм от Въздушния грат. На шеснадесет години съм и търся трат си, за да ме убучи да бъда един от най- силните магьосници, той тръгна да приключенства преди три години. Предполагам вече знаеш, че съм въздух. Сега разжажи малко за себе си Милик. - полюбопитства Хава.

Но незнаеше едно Хава дали Малик си спомня миналото за себе си.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 13:25

Малик кимна като знак на разбиране.
- Брат ти е велик магьосник и е пример за много хора. Имал съм шанса да го видя в Съвета на магьосниците преди много епохи, но после ми се наложи да изчезна.

Любопитството на детето бе доста учудващо, предвид факта, че името на Малик се споменаваше често в подземните среди на магьосниците. Явно Хоул не му бе разкривал този факт.

- Моята задача е да откривам древни руини и амулети, затова и съм ви навлякъл гнева на много хора, които не ме харесват. Повече не мога да издам на теб, Хава, сега най-важното е да намерим брат ти.
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 14:05

 - Не благобдаря искам сам да се изпробвам да разбера дали ще го намеря сам. - развеселен каза Хава на Малик. Хава се изправи пред Малик и се разсмя победоносно сякаш още таеше детските си инстинкти, който ги бе наследил от брат си, нищо, че Хоулел не бе кръвен брат на Хава.
 - Ти си вториа човек който виждам по пътя си. - съобщи синекосия Хава. Цвета на кулата бе същия като редкия цвят на косата му - светъл и красив. Хава забаляза, че на Малек му светят очите в тъмнината сякаш се е подготвил за  битка с наемници. Хава беше много слаб и нисък сравнение с Малек. Хава бе висок сто шесдесет и осем сантиматра и тежеше шесдесет и три килогрома. А Хава си помисли, че Малек е двеста и педесет сантиметра висок и сто  тридесет и пит килограма. Хава изглеждаше, като мравка до него.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyВто Дек 24 2013, 18:20

- Изчакай мъничко с мен, би трябвало съобщението да го приеме скоро. Той ще знае как да ни намери - отвърна Малик и се обърна към момчето. Изглежда той нямаше търпение да види брат си, но Малик не искаше да го пуска сам. Светът бе жесток и изпълнен с всякакви мрачни създания, а Малик искаше да го предаде в безопасност. А и така щеше да си осигури среща с Хоул, събитие, което очакваше от доста много време.
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 11:07

 - Дали бате ще го получи? - попита рартревожен Хава, Малик.
 - Ще дойде ли Хоулел в кулата Малик? - любопиткото започна с вапроси. Хава забележи, че Малик неможе да смогне с всичките въпроси на Хава и затова спря да задава толкова много въпроси на мъжа.

 хава с нетърпение чакаше брат си, който сигурно щеше да дойде при тях да вземе Хава с него.
 - Аз ще направя снежен човек. - каза хава и отиде за камани ипръчки. Хава, като се върна и започна да прави снежния човек да се расее.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 11:25

- Елементалните стихии са най-удачния начин да се предадат съобщения между маговете, осевн ако те не владеят телепатия, Хава - обърна се Малик към детето.
- Почти съм сигурен, че той ще дойде скоро, но просто да потърпим още малко.
Малик се надяваше, че поне огромната купа със сладолед и множеството сняг ще задоволят интереса на детето и той ще успее да намери търпение да изчака брат си. Цялата работа трябваше да се забави просто защото световете бяха прекалено големи, а разстоянията не бяха по силите дори и на най-бързите. Хоул сигурно вече беше на път.
Върнете се в началото Go down
Guest
Гост




Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 13:00

Самият Хоулел не обичаше да пътува така, наистина, че минаваше по-бързо, по-непринудено, но и хабеше енергия, която то ймразеше да не усеща. Пристрастен към собствената си магия, но...нямаше избор. Щом воден повелител му изпращаше съобщение за брат му, трябваше да следва стъпките. И да рискува. А колко по-бързо щеше да стане ако ползваше крилете си, тогава щеше да бъде едно цяло с вятъра, тогава щеше да е почти телепортиращо, но уви, не можеше, иначе щеше да загуби силата си напълно. Сега поне само намаля, осезаемо, обаче...Над ледените върхове картините отново се оформиха, отново приеха своите идеални контури и се усети разликата в климата. Все пак бяха над вода, бяха като стъпили върху плоскост, която ги държеше над върта на кулата.
- Там. - посочи с поглед, мраморен син поглед, почти същитя като самият връх на кулата. Какво, за бога, правеше едно дете тук? - Хвани се здраво за мен, защото приземяването ще е малко по-...нестабилно.
Върнете се в началото Go down
Мелиса
Огън
Огън
Мелиса


Posts : 64

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 13:02

Мелиса направо се вкопчи в него сякаш бяха на ръба на пропаст и щяха да пропаднат. Огледа кулата и забеляза двете фигури там - той да не би да има двама братя? После помисли втори път и разбра, че може би единия праща съобщението, другия е брат му. НИкак не я биваше в тези роднински връзки
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 13:08

-Най-накрая! - Малик направи знак на Хава да погледне през прозореца. Водният маг отвори широко вратите на кулата и им помаха да влязат вътре. Видя, че Хоул не беше сам, което явно беше мярка за безопасност. Вероятно магьосникът съзнаваше, че Хава не можеше да изпрати водно съобщение, затова и се беше подсигурил с някаква защита в лицето на непознатата фигура до него.
Върнете се в началото Go down
Хава Ренуинг
Въздух
Въздух
Хава Ренуинг


Posts : 320

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 13:20

 - Бате. - извика Хава и скочи във въздуха да го хване. Досега Хава не бе толкова щастлив от както брат му тръгна.
 - Ти дойде, УРАааааа... - започна да пищи синекосият малчугав.
 Хава слезе и благодари на Малек за всичко, което направи за него и за странен тип беше добър Малек си помисли Хава
 - Къде беше бате? Ти се върна да... - Хава постоянно се усмихваше.
 - Никога няма да се отделя от теб бате. - каза шеснадесет годишния на брат си.
Върнете се в началото Go down
Guest
Гост




Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 13:39

С една ръка хвана Мелиса, за да не я естрах прекалено и се спусна надолу, така сякаш загубиха опората под краката си, сякаш вятърът го нямаше. Свободен полет, така го наричаше. А долу беше синекосият, заедно с още една фигура. Навярно онзи, пратил съобщението. Той махна с ръка, привика ги и с това махване, придружено с виковете и изблиците на радост от страна на Хава, Хоулел и Мелиса се приземиха, едва ли не забивайки се в плочите, но поне за миг, вятърът отново ги подхвана и олекоти стъпването им на пода.
- Хава - с въздишка изрече и закрати глава. - Какво правиш тук? - сви очи с известно недоволство, но и се усмихна на вълнението на малкото братче. Той винаги беше такъв, а никак не се беше променил през последните три години. - Мелиса, това е...брат ми. - все пак го представи спокойно и пусна момичето, за да може сама да усети земята под краката си. - А вие сте? Виждали ли сме се всъщност? - обърна се и към другият мъж, странна компания за хлапе като Хава, но...може би срещата им беше случайна. Все пак той, този мъж не изглеждаше като някой, случайно склонил да прати известие до Хоулел, без да пожелае нещо в замяна. Тези бяха рядкост все пак.
Върнете се в началото Go down
Malik Omron
Вода
Вода
Malik Omron


Posts : 76

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 14:05

Малик се изправи пред Хоул и неговия спътник, непознатото момиче, което изглеждаше също с могъща сила. Водният маг се вгледа в тях за миг и след това реши да се представи.
- Малик Омрон, владетел на водните стихии и трети магистър и пазител на нашия елемент. Познаваме се, Хоул, отдавна следя развитието ти в магическите изкуства. Смея да кажа, че ти си действително един от най-силните повелители на земите днес.
Малик се успокои, че вече Хоул и Хава са заедно и едва ли някаква опасност може да ги сполети.
- Намирате се в зимната кула, древно свърталище на непознати сили, които чакат в мрака. Но сега, когато магове като нас са се събрали, няма да изпитате опасност. Но ще те помоля, Хоул, да наглеждаш младия Хава.
Върнете се в началото Go down
Мелиса
Огън
Огън
Мелиса


Posts : 64

Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула EmptyСря Дек 25 2013, 14:09

Мелиса стъпи на земята и огледа присъстващите.
-приятно ми е да се запознаем Хава. Както и с вас Малик. Аз съм Мелиса
Мелиса леко кимна с глава в почитание и започна да разглежда мястото където бяха. Нещо не и харесваше в него, но след обяснението на Малик и стана ясно защо.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Зимната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимната кула   Зимната кула Empty

Върнете се в началото Go down
 
Зимната кула
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
NUALLAN :: Nuallan RPG :: Островите Дилан-
Идете на: